Kto powalczy o 20 000 EUR podczas infoShare 2018? Poznaj pierwszą czwórkę półfinalistów

Kto powalczy o 20 000 EUR podczas infoShare 2018? Poznaj pierwszą czwórkę półfinalistów

Opublikowany

22 maja na Startup Stage swoje produkty i usługi zaprezentuje 20-ka półfinalistów infoShare Startup Contest. Zgłoszenia nadesłało blisko 500 firm z całego świata. Najlepsi z najlepszych będą walczyć o 20 000 EUR w gotówce od Miasta Gdańsk oraz o uwagę europejskich inwestorów. Jury, podczas weryfikacji pomysłów, brało pod uwagę innowacyjność startupów oraz rokowania rynkowe.

W pierwszym bloku wystąpień (10:00-10:20) zaprezentują się:
Afforest for Future (Austria) – startup założony w 2017 roku, działający w obszarze AI. Misją spółki jest ograniczenie redukcji terenów zielonych na całym świecie, która zawiera się w haśle: „Możemy sprawić, że Sahara znów stanie się zielona”. Oprogramowanie opracowywane przez Afforest for Future to rozwiązanie wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji służące do aktywnego monitorowania zbiorników wodnych i terenów zielonych. Platforma OASIFY przewiduje, które obszary mogą zostać zalesione w czasie krótszym niż 5 lat.
Biolumo (Polska) – startup założony w 2017 roku, działający w obszarze Health & Medtech & Wellbeing. Biolumo projektuje rozwiązanie, które pozwoli ocenić skuteczność antybiotyków dla każdego pacjenta. Dedykowane urządzenia kierowane są do prywatnej i publicznej służby zdrowia – lekarze będą mogli samodzielnie wykonywać testy, które w szybkim czasie dadzą odpowiedź na pytanie o konieczność zastosowania antybiotykoterapii u pacjenta.
Cyberus Labs (Polska) – startup powstał w 2015 roku i działa w obszarze Security, Smart city & smart home. Oferowane przez Cyberus Labs rozwiązanie, to uniwersalny system uwierzytelniania użytkowników. Jest prosty w obsłudze i odporny na najczęściej występujące ataki hakerskie typu phishing i „man-in-the-middle”. System jest tak skonstruowany, by użytkownik nie musiał wpisywać haseł. Rozwiązanie działa w modelu SaaS.
EKOPA: Packaging becomes toys (Czechy)  – startup założony w 2014 roku, działający w obszarze Cleantech/Energy. EKOPA opracowuje przyjazne dla środowiska opakowania wykonane z trzciny cukrowej, które po spożyciu nie stają się odpadami, ale są wykorzystywane jako kreatywne zabawki (urządzenia budowlane) do zastosowań zewnętrznych. Mają one pozytywny wpływ na środowisko, a także są korzystne dla konsumenta.
Wystąpień założycieli startupów mogą wysłuchać posiadacze wszystkich wejściówek. Rejestracja trwa na www.infoshare.pl.
infoshare17_dzien_1_startup_stage_0709.jpgIMG_4179.jpgIMG_1408.jpgIMG_4102.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejny rekord infoShare. Konferencja przyciągnęła do Gdańska ponad 6 tysięcy uczestników

temu

Ponad 6 tysięcy uczestników z 55 krajów, ponad 250 startupów i aż 202 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 7 scenach konferencji. Po raz dwunasty organizatorzy udowodnili, że infoShare zasługuje na miano największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej.
THINAIR WATER najlepszym startupem infoShare Startup Contest 2018! 20 tysięcy Euro nagrody pomoże im zmienić świat.

temu

ThinAir Water wygrało konkurs organizowany w ramach konferencji infoShare. Pokonali blisko 500 konkurentów i zgarnęli 20 tysięcy Euro ufundowane przez Miasto Gdańsk. Przed ThinAir Water otwarta droga do inwestycji za miliony.
infoShare 2018 - otwarcie akredytacji dla mediów

temu

Informujemy o otwarciu akredytacji dla dziennikarzy zainteresowanych uczestnictwem w tegorocznej edycji konferencji infoShare 2018.
RUSZA KONFERENCJA INFOSHARE 2018 – 3 POWODY DLACZEGO NIE MOŻNA JEJ PRZEGAPIĆ

temu

6 000 uczestników, 150 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, ponad 2 500 firm i startupów z całej Europy. Już za dwa tygodnie, 22 maja w AmberExpo w Gdańsku rusza 12. edycja infoShare, największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej. Rejestracja trwa.

Solution 4 Tomorrow

S4T is a start-up company dedicated to developing and implementing drone-based solutions. Our focus is mostly on creating autonomous solutions for multirotors which will allow drones to be more common and accessible devices. S4T is closely collaborating with National Pol