Zmieniając oblicze konsumpcji

Zmieniając oblicze konsumpcji

Opublikowany

Wraz z postępem technologicznym przeobrażeniu ulega sposób, w jaki użytkujemy nasze dobra. Konsumpcja jutra to dostęp do potrzebnych rzeczy zamiast ich posiadania. Potencjał tej zmiany dostrzegli twórcy Rent and Lend — ich zdaniem takie przesunięcie pozwoli na rozwiązanie wielu naszych codziennych problemów.

Większość z nas była kiedyś w sytuacji, gdy nie mieliśmy pod ręką rzeczy, której akurat potrzebowaliśmy. Dzieje się tak często w przypadku przedmiotów, które przydają się jedynie raz na długi czas, jak na przykład wiertarka, transporter dla psa czy rzutnik. Z drugiej strony posiadamy wiele rzeczy, których na co dzień nie używamy, lub nie używamy w ogóle, a jedynie leżą one w naszym mieszkaniu zajmując miejsce. Tym problemom wychodzi naprzeciw Rent and Lend.
Jest to zautomatyzowany rynek wypożyczania przedmiotów łączący ludzi potrzebujących w danej chwili konkretnej rzeczy z osobami, które są w stanie ją wypożyczyć. Korzystają na tym obydwie strony — poszukujący znajdują w bliskiej odległości przedmiot, na którym im zależy, zaś wypożyczający, poprzez udostępnienie przedmiotu zdobywają dodatkowe fundusze. Wyszukiwarkę oraz system dopasowywania użytkowników oparto na geolokalizacji, dzięki czemu szukając danej rzeczy otrzymujemy oferty położone blisko nas.
Twórcy portalu podkreślają, że serwis nie istnieje bez swojej społeczności. Użytkownikami Rent and Lend są też organizacje pozarządowe, które mogą tu znaleźć potrzebny sprzęt i zdobyć fundusze na swoją działalność statutową. Przedmioty, jakie organizacje i osoby indywidualne mogą znaleźć na portalu to między innymi: elektronika-np. gogle do VR, sprzęt sportowy, sprzęt eventowy, gry planszowe, przydatne w domu narzędzia, akcesoria do ogrodu i wiele innych.
RAL -baner.jpgRAL -zespol.jpgRAL -mozaika.jpgRaL -logo2.png

Udostępnij

Gdańskie spotkanie autorskie Michała Szafrańskiego. Autor książki „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” wystąpi podczas infoShare 2018 i odpowie na pytania czytelników

22 maja na konferencji infoShare w Gdańsku odbędzie się spotkanie autorskie Michała Szafrańskiego, poświęcone jego najnowszej książce „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00, a poprowadzi je Arlena Witt.