infoShare 2018 - do kogo popłyną ponad 4 miliony złotych od europejskich inwestorów

infoShare 2018 - do kogo popłyną ponad 4 miliony złotych od europejskich inwestorów

Opublikowany

6 000  uczestników z całego świata, ponad 4 miliony złotych dla startupów i nagrody o wartości 20 tysięcy euro. Solidna dawka wiedzy o światowych trendach i możliwość poznania ponad 250 europejskich startupów. infoShare, największa w tej części Europy konferencja technologiczna, zaprasza do  rejestracji. Tegoroczna XII edycja, odbędzie się w dniach 22 - 23 maja w Gdańsku i znów zgromadzi tłumy.

W tym roku spodziewamy się rekordowej liczby uczestników. Rośnie znaczenie infoShare w budowaniu relacji i łączeniu przedstawicieli korporacji, inwestorów i startupów. W 2017 roku gościliśmy przedstawicieli ponad 2700 firm i instytucji z 45 krajów działających w obszarze IT, AI i Big Data, e-commerce, reklamy, bankowości i finansów. W tym roku planujemy także obecność około 200 wystawców w przestrzeni EXPO - w tym firm partnerskich  i  startupów na różnym etapie rozwoju, które pokażą swoje produkty i rozwiązania.

- tłumaczy Grzegorz Borowski, CEO Fundacji infoShare – organizatora konferencji.

Odwiedzają nas przedstawiciele korporacji i funduszy inwestycyjnych, którzy szukają dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych, dostarczanych przez startupy.

- dodaje.

Wśród partnerów biznesowych poprzedniej edycji znaleźli się między innymi Google, IBM, Microsoft, Samsung, Amazon, Accenture, Bayer, Nordea. W tym roku głównym partnerem wydarzenia po raz kolejny jest Miasto Gdańsk.

Ekskluzywna przestrzeń dla Biznesu

W tym roku w ramach 2 zamkniętych spotkań odbywać się będą dyskusje i moderowany networking dla przedstawicieli biznesu i inwestorów.

Investor Meetup to spotkanie obecnych na konferencji inwestorów. Jego celem jest zbudowanie społeczności przedstawicieli funduszy inwestujących w startupy i poszukujących biznesowych jednorożców. Kolejne ekskluzywne wydarzenie dedykowane przedstawicielom biznesu to Leaders Event. Głównym tematem spotkań będą kierunki rozwoju ekosystemu inwestorskiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz współpraca korporacji ze startupami w zakresie innowacyjności.

Kontynuacja obu zamkniętych spotkań odbywać się będzie podczas Sunset Leaders Boat Race - rejsu galeonami po Zatoce Gdańskiej, który zakończy się na After Party.

Być jak FindAir - 80% startupów rozpoczyna rozmowy z inwestorami na infoShare

W tym roku startupy będą mogły zaprezentować się przed 150 inwestorami z Europy – aniołami biznesu, funduszami VC i CVC, którzy na inwestycje w młode biznesy zamierzają przeznaczyć ponad 4 miliony złotych. Wśród  nich będą m.in. Techstars, Breega Capital, Credo, Earlybird VC, Inventure czy Point Nine The Angel VC. Rozmowy będą się odbywać podczas indywidualnych spotkań speed dating, umawianych przy użyciu dedykowanej aplikacji. W 2017 roku odbyło się ponad 1500 takich spotkań. Dojrzałe startupy będą mogły porozmawiać z przedstawicielami korporacji w ramach spotkań corporate matchmaking.

Ponad 80% uczestników poprzednich edycji infoShare deklaruje, że podczas konferencji spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy.

Dla startupów konferencja to  także możliwość wzięcia udziału w  konkursie infoShare Startup Contest i wygrania 20 tysięcy Euro w  gotówce. W 2017 roku o nagrodę, ufundowaną przez Miasto Gdańsk, walczyło  ponad 200 firm z 20 różnych państw.

Udział w infoShare to dla startupu cenne doświadczenie i spora szansa. Przekonał się o tym m.in.  startup FindAir, tworzący inteligentne rozwiązania dla osób chorych na  astmę. Podczas zeszłorocznej edycji konferencji założyciele firmy  zaprezentowali swój pomysł na biznes na scenie w ramach wspomnianego  konkursu. Okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wygrana w  wysokości 20 tys. euro pozwoliła im sfinansować dalszy rozwój produktu i przejść od fazy testowania do finalnej realizacji. Jednak to co najlepsze przyszło później.

infoShare był dla nas przede wszystkim okazją do zaprezentowania się przed dużą grupą inwestorów. Wykorzystaliśmy ją w 100 procentach rozpoczynając współpracę z funduszem Black Pearls VC. Obecnie finalizujemy warunki umowy inwestycyjnej.

- MÓWI TOMEK MIKOSZ, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FINDAIR, ZWYCIĘZCY ZESZŁOROCZNEJ EDYCJI INFOSHARE STARTUP CONTEST ORAZ DRUGIEGO KONKURSU DIGITAL HEALTHCARE HACKATON ORGANIZOWANEGO WE WSPÓŁPRACY Z KLASTREM ICT INTERIZON.

Spotkanie wiedzy i biznesu

infoShare 2018 to aż siedem scen, a w tym trzy sceny Tech, scena Marketing Plus, scena startupowa oraz największa - Inspire Stage. Wystąpi na nich ponad 150 prelegentów z Polski i z zagranicy. W tym roku zobaczymy m.in. Vitaly Friedman’a (smaschingmagazine.com), Petera Cowley (anioł biznesu), Jess Williamson (techstars), Anttiego Merelihto (Fintech Finland), Piotra Koniecznego (niebezpiecznik.pl), Jeremiego Goldmana (Firebrand Group) i wielu innych. Kluczowi speakerzy podzielą się wiedzą na temat technologii, inwestycji, marketingu cyfrowego, startupów.

Staramy się uzyskać jak najwyższy poziom merytoryczny wystąpień konferencyjnych. W tym roku zbudowaliśmy Radę Programową zrzeszającą profesjonalistów w dziedzinie technologii, biznesu czy inwestycji. Razem układamy agendę infoShare 2018. Stawiamy na osoby o unikalnym doświadczeniu i bogatej wiedzy.

- MÓWI GRZEGORZ BOROWSKI.

Wystąpienia na scenach uzupełniają specjalistyczne warsztaty i szkolenia.

Dla tych, którzy stawiają na networking organizatorzy przewidzieli liczne imprezy m.in. Great Networking Party z koncertem na żywo, Before i Afterparty a także poranny infoShare Beach Running.
Wstęp na konferencję i imprezy towarzyszące odbywa się na podstawie  wejściówek: darmowej Basic Pass oraz płatnych Conference Pass, Executive  Pass, Investor Pass i Startup Pass. Rejestracja jest już otwarta na stronie organizatora.

Więcej informacji na temat infoShare dostępnych jest na stronie
 https://infoshare.pl/.
O infoShare

Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  
Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startuperzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji.
Let’s grow with technology!

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kolejny rekord infoShare. Konferencja przyciągnęła do Gdańska ponad 6 tysięcy uczestników

temu

Ponad 6 tysięcy uczestników z 55 krajów, ponad 250 startupów i aż 202 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 7 scenach konferencji. Po raz dwunasty organizatorzy udowodnili, że infoShare zasługuje na miano największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej.
THINAIR WATER najlepszym startupem infoShare Startup Contest 2018! 20 tysięcy Euro nagrody pomoże im zmienić świat.

temu

ThinAir Water wygrało konkurs organizowany w ramach konferencji infoShare. Pokonali blisko 500 konkurentów i zgarnęli 20 tysięcy Euro ufundowane przez Miasto Gdańsk. Przed ThinAir Water otwarta droga do inwestycji za miliony.
Kto powalczy o 20 000 EUR podczas infoShare 2018? Poznaj pierwszą czwórkę półfinalistów

temu

22 maja na Startup Stage swoje produkty i usługi zaprezentuje 20-ka półfinalistów infoShare Startup Contest. Zgłoszenia nadesłało blisko 500 firm z całego świata. Najlepsi z najlepszych będą walczyć o 20 000 EUR w gotówce od Miasta Gdańsk oraz o uwagę europejskich inwestorów. Jury, podczas weryfikacji pomysłów, brało pod uwagę innowacyjność startupów oraz rokowania rynkowe.
infoShare 2018 - otwarcie akredytacji dla mediów

temu

Informujemy o otwarciu akredytacji dla dziennikarzy zainteresowanych uczestnictwem w tegorocznej edycji konferencji infoShare 2018.

Zmieniając oblicze konsumpcji

Wraz z postępem technologicznym przeobrażeniu ulega sposób, w jaki użytkujemy nasze dobra. Konsumpcja jutra to dostęp do potrzebnych rzeczy zamiast ich posiadania. Potencjał tej zmiany dostrzegli twórcy Rent and Lend — ich zdaniem takie przesunięcie pozwoli na rozwiązanie wielu naszych codziennych problemów.