Relaks na żądanie? Z Homedi to prostsze niż myślisz!

Relaks na żądanie? Z Homedi to prostsze niż myślisz!

Opublikowany

Masz ochotę na masaż, ale nie chce Ci się wychodzić z domu i jechać do ulubionego spa na drugim końcu miasta? Przytrafiła Ci się kontuzja i nie możesz ruszyć się z łóżka? A może chcesz zregenerować siły podczas przerwy w pracy? We wszystkich przypadkach z pomocą przychodzi Homedi.

Homedi to nowoczesna platforma online do zamawiania profesjonalnych usług masażu i rehabilitacji z dojazdem do Twojego miejsca, która upraszcza cały proces zamówienia do niezbędnego minimum. Zamówienie wizyty odbywa się poprzez prosty i intuicyjny system, z przejrzystym cennikiem i bezpieczną płatnością online. Dodatkowo staranna selekcja i rekrutacja terapeutów posiadających wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje pozwala zaoszczędzić czas na poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty.
Dane są zatrważające - w 2013 r. na świadczenia rehabilitacyjne w Polsce oczekiwało 613 tys. osób, a mediana czasu oczekiwania wynosiła 251 dni. Z kolei dolegliwości związane z siedzącym trybem pracy, takie jak bóle kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, mięśni ramion, szyi oraz kończyn wpływają na rosnące koszty absencji pracowników. W I kwartale 2014 r. na zwolnieniu lekarskim z ww. powodów było ponad 190 tys. osób, a przeciętny koszt absencji pracownika to 10,5 tys. zł rocznie.

Globalny rynek usług spa i corporate wellness szacowany jest na 121 mld $ i do 2020 r. wzrośnie do 159 mld $. Za oceanem tego typu projekty przyciągnęły dużą uwagę inwestorów, które łącznie pozyskały kilkadziesiąt milionów dolarów inwestycji (Soothe – 47,3 mln $, Zeel – 13,2 mln $). W Polsce rynek prywatnych usług fizjoterapii i wellness jest wyceniany łącznie na ponad 6 mld zł, jednak założyciele dostrzegają potencjał rozwoju projektu w całym regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

Źródła:
1. „Dostępność i finansowanie rehabilitacji leczniczej”, NIK 2013
2. ZUS
3. „SARATOGA Human Capital Benchmarking”, PwC 2015  
4. „Global Wellness Economy Monitor”, Global Wellness Institute 2017
5. Crunchbase
6. „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej”, PMR  

homedi-3.jpghomedi-1.jpghomedi-2.jpghomedi-logo.png

Udostępnij

infoShare 2018 - do kogo popłyną ponad 4 miliony złotych od europejskich inwestorów

6 000  uczestników z całego świata, ponad 4 miliony złotych dla startupów i nagrody o wartości 20 tysięcy euro. Solidna dawka wiedzy o światowych trendach i możliwość poznania ponad 250 europejskich startupów. infoShare, największa w tej części Europy konferencja technologiczna, zaprasza do  rejestracji. Tegoroczna XII edycja, odbędzie się w dniach 22 - 23 maja w Gdańsku i znów zgromadzi tłumy.