FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

Opublikowany

17 maja podczas infoShare 2017 jury konkursu Digital Healthcare Hackathon wybrało najlepszy medyczny startup w CEE. FindAir przekonało do siebie 9 międzynarodowych ekspertów i zgarnęło 17,5 tysiąca Euro. Drugie i trzecie miejsce zajęły adekwatnie: StethoMe™ oraz Medical Simulation Technologies.

Po wygraną w konkursie Digital Healthcare Hackaton sięgnęły startupy FindAir, StethoMe™ i Medical Simulation Technologies Sp. z o.o.. Przez prawie 3 miesiące firmy konkurowały między sobą i z ponad setką innych startupów. Ich zadaniem było przekonać do siebie międzynarodowe jury.
Konkurs był współorganizowany przez infoShare oraz Interizon, Pomorski Klaster ICT, w ramach europejskiego projektu Innolabs należącego do programu Horyzont 2020.* Nagrody to w sumie 36 tys. Euro dzięki, którym dobrze zapowiadające się startupy z branży medycznej będą mogły rozwijać swoje produkty.

Pierwsza edycja Digital Healthcare Hackathon była nie lada wyzwaniem. Dziękujemy naszemu partnerowi za to, że wspólnie mogliśmy znaleźć te wspaniałe projekty. Jestem przekonany, że ochrona zdrowia to obszar, w którym technologia ma coraz więcej do powiedzenia. I jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

PODKREŚLA GRZEGORZ BOROWSKI, CEO FUNDACJI INFOSHARE.

1 Nagroda

FindAir - to firma tworząca inteligentne rozwiązania wspierające osoby chore na astmę. Rozwiązania FindAir bazują na połączeniu fizycznego urządzenia z aplikacją na telefon oraz ze specjalnie opracowanymi algorytmami sztucznej inteligencji. Więcej informacji na temat zwycięzcy jest dostępne pod linkiem oraz na stronie http://findair.pl/.
FindAir

FindAir

2 Nagroda

StethoMe™ -  to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Słowem Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się pod tym linkiem oraz na stronie: http://stethome.com/.
StethoMe™

StethoMe™

3 Nagroda

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. - to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wdrażająca na rynek nowatorskie symulatory służące do szkolenia lekarzy specjalistów w zakresie echokardiografii oraz mikroinwazyjnych operacji serca. Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod tym linkiem oraz na stronie www.mstech.eu.
Medical Simulation Technologies

Medical Simulation Technologies

---------------------------------------------------------------
O infoShare.
Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startup’erzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology!
*Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 wspierającego rozwój badań naukowych i innowacje. Umowa o dotację nr No 691556.
Rozwiazanie Findair.pngStethoMe™_pack.pngRozwiazanie_Medical_Simulation_Technologies.JPGImage uploaded from iOS (2).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Podbili InfoShare. Zgarnęli wszystkie nagrody. FINDAIR najlepszym startupem 2017 roku!

temu

FindAir wygrało oba konkursy organizowane w ramach konferencji infoShare. Pokonali ponad 200 konkurentów i zgarnęli w sumie blisko 40 tysięcy Euro w tym 20 tysięcy przyznane przez Miasto Gdańsk dla zwycięzcy infoShare Startup Contest. Przed FindAir otwarta droga do inwestycji za milion.
infoShare 2017 - jak technologie pomagają rozwijać biznes

temu

Znamy listę ekspertów, którzy podczas 2 dni konferencji infoShare omawiać będą zagadnienia biznesowe dotyczące m.in. przyszłości europejskiego rynku technologicznego, nadchodzącej ery inteligentnych przedsiębiorstw czy wyzwań etycznych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Tegoroczna edycja infoShare to kompendium wiedzy niezbędnej przedsiębiorcom planującym rozwijać swój biznes w oparciu o technologie.
4 najciekawsze sprawy, o których dowiesz się podczas InfoShare 2017

temu

O nich opowiedzą zagraniczni eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą ze startupami w trakcie 2 dni konferencji. Uczestnicy dowiedzą się, które technologie wyznaczają przyszłość wszystkich firm i jak kształtować myślenie żeby przetrwać w dynamicznie zmieniającym się świecie. Jakie szanse daje współpraca z Chinami i jak stworzyć jednorożca.
7 najważniejszych lekcji dla marketera na infoShare 2017

temu

Po raz pierwszy w historii infoShare specjalna scena dedykowana zagadnieniom marketingowym, a na niej eksperci z całego świata. Już 17 maja podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami i zdradzą tajniki dotyczące content marketingu, personal brandingu i wirtualnej rzeczywistości oraz jej benefitów komunikacyjnych. Opowiedzą jak skutecznie dotrzeć do współczesnego konsumenta, o trendach w nowoczesnej sprzedaży i jej mariażu z contentem.

Podbili InfoShare. Zgarnęli wszystkie nagrody. FINDAIR najlepszym startupem 2017 roku!

FindAir wygrało oba konkursy organizowane w ramach konferencji infoShare. Pokonali ponad 200 konkurentów i zgarnęli w sumie blisko 40 tysięcy Euro w tym 20 tysięcy przyznane przez Miasto Gdańsk dla zwycięzcy infoShare Startup Contest. Przed FindAir otwarta droga do inwestycji za milion.