FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

Opublikowany

17 maja podczas infoShare 2017 jury konkursu Digital Healthcare Hackathon wybrało najlepszy medyczny startup w CEE. FindAir przekonało do siebie 9 międzynarodowych ekspertów i zgarnęło 17,5 tysiąca Euro. Drugie i trzecie miejsce zajęły adekwatnie: StethoMe™ oraz Medical Simulation Technologies.

Po wygraną w konkursie Digital Healthcare Hackaton sięgnęły startupy FindAir, StethoMe™ i Medical Simulation Technologies Sp. z o.o.. Przez prawie 3 miesiące firmy konkurowały między sobą i z ponad setką innych startupów. Ich zadaniem było przekonać do siebie międzynarodowe jury.
Konkurs był współorganizowany przez infoShare oraz Interizon, Pomorski Klaster ICT, w ramach europejskiego projektu Innolabs należącego do programu Horyzont 2020.* Nagrody to w sumie 36 tys. Euro dzięki, którym dobrze zapowiadające się startupy z branży medycznej będą mogły rozwijać swoje produkty.

Pierwsza edycja Digital Healthcare Hackathon była nie lada wyzwaniem. Dziękujemy naszemu partnerowi za to, że wspólnie mogliśmy znaleźć te wspaniałe projekty. Jestem przekonany, że ochrona zdrowia to obszar, w którym technologia ma coraz więcej do powiedzenia. I jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

PODKREŚLA GRZEGORZ BOROWSKI, CEO FUNDACJI INFOSHARE.

1 Nagroda

FindAir - to firma tworząca inteligentne rozwiązania wspierające osoby chore na astmę. Rozwiązania FindAir bazują na połączeniu fizycznego urządzenia z aplikacją na telefon oraz ze specjalnie opracowanymi algorytmami sztucznej inteligencji. Więcej informacji na temat zwycięzcy jest dostępne pod linkiem oraz na stronie http://findair.pl/.
FindAir

FindAir

2 Nagroda

StethoMe™ -  to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Słowem Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się pod tym linkiem oraz na stronie: http://stethome.com/.
StethoMe™

StethoMe™

3 Nagroda

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. - to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wdrażająca na rynek nowatorskie symulatory służące do szkolenia lekarzy specjalistów w zakresie echokardiografii oraz mikroinwazyjnych operacji serca. Więcej informacji na temat firmy dostępnych jest pod tym linkiem oraz na stronie www.mstech.eu.
Medical Simulation Technologies

Medical Simulation Technologies

---------------------------------------------------------------
O infoShare.
Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startup’erzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology!
*Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 wspierającego rozwój badań naukowych i innowacje. Umowa o dotację nr No 691556.
Rozwiazanie Findair.pngStethoMe™_pack.pngRozwiazanie_Medical_Simulation_Technologies.JPGImage uploaded from iOS (2).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Podbili InfoShare. Zgarnęli wszystkie nagrody. FINDAIR najlepszym startupem 2017 roku!

FindAir wygrało oba konkursy organizowane w ramach konferencji infoShare. Pokonali ponad 200 konkurentów i zgarnęli w sumie blisko 40 tysięcy Euro w tym 20 tysięcy przyznane przez Miasto Gdańsk dla zwycięzcy infoShare Startup Contest. Przed FindAir otwarta droga do inwestycji za milion.