LAPARO

LAPARO

Published

Działamy w branży symulacji medycznej, specjalizujemy się w tranażerach chirurgii laparoskopowej.

Laparo powstało w 2016 roku we Wrocławiu. Nieustannie rozwijamy gamę naszych produktów. Zaczęliśmy od prostych trenażerów laparoskopowych (dziedzina chirurgii małoinwazyjnej). Obecnie wprowadzamy innowacyjne urządzenie dla uczelni medycznych, Laparo ma szansę zrewolucjonizować trening chirurgii.
Rozwiązanie Laparo

Rozwiązanie Laparo

Zespół Laparo liczy tylko 6 osób, mimo tego w ciągu roku stworzyliśmy od podstaw szeroką gamę produktów i na ten moment dotarliśmy do klientów w 22 krajach świata. Trzech pomysłodawców połączyły studia i wspólna praca. Dzięki współpracy i doświadczeniom w dziedzinie inżynierii biomedycznej kiełkujący pomysł został urzeczywistniony. Pierwszym krokiem było zaprojektowanie i wyprodukowanie trenażera Laparo Aspire. To produkt który dzięki cenie i funkcjonalności stał się dostępny dla każdego młodego adepta chirurgii laparoskopowej.

Symulacja w medycynie to teraźniejszość i przyszłość. To prawda, że nic nie zastąpi prawdziwej operacji, ale obecna technika pozwala na świetne wyszkolenie lekarzy zanim jeszcze zaczną pracę z prawdziwym pacjentem. To dla mnie wystarczający argument aby dalej ciężko pracować.

Mateusz Rulewicz, współzałożyciel Laparo

Dalszy rozwój to opracowanie samodzielnego stanowiska treningowego Laparo Advance. Urządzenie to pozwala na przeprowadzanie warsztatów i zajęć z zakresu chirurgii małoinwazyjnej. Natomiast obecnie wprowadzamy na rynek Laparo Analytic – jest to pierwszy na świecie trenażer chirurgii laparoskopowej z pełną analizą przeprowadzonego treningu. Dzięki niemu możemy na bieżąco śledzić postępy w nauce i dopracowywać elementy w których mamy braki – np. drżenie rąk. To bardzo wysublimowane urządzenie, aby osiągnąć efekt musieliśmy stworzyć unikalny system czujników i algorytmów – efektem jest w pełni autonomiczna analiza treningu.
Logo_Laparo_bez_tla.png
W najbliższej przyszłości planujemy wprowadzić trenażery bogatsze o funkcję ćwiczenia procedur zabiegowych w wirtualnej przestrzeni operacyjnej. Pozwoli to na jeszcze większe zbliżenie się do warunków panujących podczas prawdziwej operacji.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

laparo_aspire_bez_tla.png

image | 153 KB

Download
Laparo_Analytic_bez_tla.png

image | 187 KB

Download
Logo_Laparo_bez_tla.png

image | 15.2 KB

Download

3 POWODY, DLA KTÓRYCH TRZEBA BYĆ NA INFOSHARE - ORGANIZATORZY ODSŁANIAJĄ SZCZEGÓŁY 11 EDYCJI KONFERENCJI

Mocny line-up dla deweloperów, eksperci ze Slacka, Netflixa oraz Google, liczne warsztaty i mnóstwo okazji do networkingu. To główne powody, dla których każdy programista powinien pojawić się na tegorocznym infoShare 17-19 maja w Gdańsku. W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na software development i tematykę devops.1. Eksperci ze Slacka, Netflixa oraz Google