ExoLimbs

ExoLimbs

Published

Nowoczesna rehabilitacja na bazie technologii kosmicznej

ExoLimbs to kompletne rozwiązanie, które znacząco usprawnia proces rehabilitacji stawów kończyn dolnych. To jednocześnie urządzenie stabilizujące, diagnostyczne oraz mobilny robot rehabilitacyjny, umożliwiający każdemu dostęp do nowoczesnej rehabilitacji.

ExoLimbs - logo6.jpg
Problemy ze stawami kończyn dolnych a zwłaszcza kolanowym, mogą dotyczyć każdego - zarówno sportowców wyczynowych, niepełnosprawnych , jak i zwykłych ludzi. Na świecie aż co czwarta osoba boryka się z urazami lub zwyrodnieniami stawu kolanowego. Rehabilitacja stawu kolanowego wśród pacjentów po urazach, zwyrodnieniach bądź z ubytkami neurologicznymi jest procesem trwającym najczęściej od 4 do 12 miesięcy. W czasie rekonwalescencji wykorzystywany jest szereg urządzeń medycznych, które umożliwiają pacjentowi powrót do zdrowia.
Zespół ExoLimbs

Zespół ExoLimbs

ExoLimbs bazuje na idei egzoszkieletu znanego ze współczesnych filmów science fiction, który ma wspomagać pracę i rehabilitację poszczególnych stawów. Jest to możliwe poprzez wspomaganie wykonania ruchu o określoną siłę w zależności od wartości sczytywanych sygnałów mięśniowych i danych z czujników. Zebrane podczas terapii dane biomedyczne orteza przesyła do oprogramowania, które pozwala na ocenę postępów rehabilitacji i utworzenie indywidualnego planu terapii. Urządzenie wspomaga wykonywanie odpowiednich ćwiczeń bez nadzoru specjalisty – co oznacza, że taka orteza znajdzie zastosowanie także w warunkach domowych.
IMG_4519.jpgIMG_4421.jpgIMG_4432_-2-2.jpg
Głównym celem społecznym ExoLimbs jest zmniejszenie liczby ludzi niemogących samodzielnie się poruszać. Narzędzie zwiększa postępy w rehabilitacji w warunkach domowych a docelowo - dzięki dalszym pracom nad projektem - ma umożliwić poruszanie się użytkownikom ortez ExoLimbs w środowisku miejskim.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

IMG_4432_-2-2.jpg

image | 13.5 MB

Download
IMG_4421.jpg

image | 10.3 MB

Download
IMG_4506-2_fot.jpg

image | 8.45 MB

Download
IMG_4519.jpg

image | 5.93 MB

Download
ExoLimbs - logo6.jpg

image | 104 KB

Download
ExoLimbs - logo wektorowe.pdf

pdf | 6.96 KB

Download

LAPARO

Działamy w branży symulacji medycznej, specjalizujemy się w tranażerach chirurgii laparoskopowej.