BreakBox Lab - Projekt Aurora

BreakBox Lab - Projekt Aurora

Published

Szybka metoda selekcji antybiotyków

72 godziny – tyle czasu dzisiaj potrzeba, by precyzyjnie określić, który antybiotyk będzie najskuteczniejszy. W tym czasie, szczególnie u dzieci, dojść może do tragicznego pogorszenia stanu zdrowia. Projekt Aurora ma na celu skrócić ten czas do 6 godzin.

Lekarz pierwszego kontaktu nie posiada żadnego narzędzia do selekcji antybiotyków poza swoją intuicją i doświadczeniem. Stosowne badanie, czyli antybiogram, dostępne jest w szpitalach oraz wyspecjalizowanych laboratoriach, jednak czas jego wykonania i koszt (w Polsce około 50 PLN, w Zachodniej Europie nawet €100) narażają pacjentów na znaczne pogorszenie stanu zdrowia.
Ten problem stara się rozwiązać zespół Projektu Aurora, który zaprojektował narzędzie do szybkiej selekcji antybiotyku, dostępny dla lekarzy pierwszego kontaktu i przychodni. Najważniejsza zmiana w stosunku do antybiogramu to skrócony czas badania – według aktualnych testów laboratoryjnych tylko 6 godzin. Na dodatek sprzęt nie wymagał będzie żadnego specjalistycznego treningu, użyć go będzie mogła pielęgniarka.
Aurora_logotyp.png
Aktualnie zespół projektowy poszukuje inwestora, by udoskonalić urządzenie selekcji antybiotyków do potrzeb rynkowych oraz wymagań certyfikacyjnych NFZ. Według szacunków pierwsze urządzenie do przychodni dostarczone będzie już za niecałe 2 lata. Do tej pory Projekt Aurora zainteresował m.in. międzynarodową publiczność w trakcie BioInnovation International Summit 2016, gdzie zdobył nagrodę za najlepszą prezentację naukową. Za tydzień zespół stanie w szranki z 18 innymi wybranymi projektami walczącymi o uznanie w trakcie konferencji infoShare 2017 w ramach Digital Healthcare Contest.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

aurora-wizualizacja.jpg

image | 213 KB

Download
Aurora_logotyp.png

image | 32.8 KB

Download

CARDIO CUBE

Sztuczna inteligencja w kardiologii