SHUTTOUT

SHUTTOUT

Published

Gdzie dobre zdjęcia wygrywają pieniądze.

Forbes Magazine Pierwszy Milion nazwał ich “Instagramem z nagrodami” po zakończonej sukcesem kampanii crowdfundingowej. Shuttout to platforma bazująca na idei społecznościowych konkursów fotograficznych z nagrodami pieniężnymi, które rosną z każdym użytkownikiem. Poprzez crowdfunding udziałowy na Seedrs.com planują sfinansować dalszy rozwój.

Pomysł na Shuttout skrystalizował się w 2015 roku, po tym jak 466 osób wsparło go na PolakPotrafi.pl zbierając kwotę 57 tys. zł, dzięki której powstał prototyp. Chodziło o stworzenie miejsca gdzie ludzie, którzy uwielbiają robić zdjęcia i udostępniać je online mogli brać udział w konkursach fotograficznych tworzonych przez innych użytkowników i walczyć o nagrody pieniężne. Dzięki niewielkim kwotom wpisowym od uczestników, każda nowa osoba powiększa nagrodę pieniężną do wygrania.
Finalnym celem Shuttout jest stworzenie miejsca, które umożliwi ludziom monetyzację ich zdjęć. Konkursy są narzędziem do zaangażowania użytkowników i jednocześnie do katalogowania i określania realnej wartości zdjęć na platformie. W planach jest uruchomienie Shuttout dla biznesu - rozwiązania, które umożliwi markom tworzenie konkursów i targetowanie ich pod względem zainteresowań i lokalizacji użytkowników. Dzięki temu firmy będą w stanie zaangażować i zdobywać nowych potencjalnych Klientów. Kolejnym krokiem jest uruchomienie społecznościowego sklepu ze zdjęciami do komercyjnego zastosowania, gdzie wartość zdjęcia będzie bazowała na liczbie głosów i konkursów jakie dane zdjęcie wygrało.
Aktualnie poprzez crowdfunding udziałowy na platformie Seedrs Shuttout realizuje rundę finansowania w ramach której zamierza pozyskać 100 tys. Funtów za 10% udziałów w spółce. Pieniądze te mają umożliwić rozwój aplikacji mobilnej i ukończenie samej platformy.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

6. You Share Photos.jpg

image | 131 KB

Download
2. Create a Photo Contest.jpg

image | 128 KB

Download
logo_shuttout_black.png

image | 47.4 KB

Download
5. We Monetize Likes.jpg

image | 98.3 KB

Download

WEPS

Weps: fixing what’s wrong with the website building industry