SiDLY

SiDLY

Published

Technologia, która może pomóc milionom rodzin na całym świecie.

Demencja, seniorzy, zawody podwyższonego ryzyka - to tylko część użytkowników technologii SiDLY. Niewinnie wyglądająca opaska telemedyczna SiDLY Care stanowi element systemu, który umożliwia codzienną, zdalną opiekę nad bliskimi i zdobywa coraz więcej klientów w Europie, oraz międzynarodowych wyróżnień.

Dzięki naszemu rozwiązaniu rodzina seniora/użytkownika opaski może wykonywać codzienne obowiązki: pracować, studiować, znajdować się w innym miejscu niż użytkownik opaski i jednocześnie opiekować się bliską osobą. Jeżeli zaistnieje sytuacja alarmowa (np. sos, upadek, przekroczenie zadeklarowanych wartości pracy serca), opiekun zostanie o tym poinformowany. Opiekun ma też stały dostęp do wszystkich bieżących i historycznych wyników przesyłanych z opaski.
Rozwiązanie SiDLY

Rozwiązanie SiDLY

Urządzenie jest pierwszą w Europie certyfikowaną medycznie opaską telemedyczną (certyfikacja TUV Rheinland, kl. 2a). Przy wykorzystaniu autorskich algorytmów, oraz sieci neuronowych udało się stworzyć cały system oparty na urządzeniu wearable i zdalnym monitoringu parametrów życiowych. 
System Sidly Care składa się z: platformy telemedycznej, urządzenia medycznego w formie opaski na rękę, aplikacji iOS i Android. Moduły telemedyczne SiDLY pozwalają m.in. wykrywanie upadków, wezwanie pomocy poprzez przycisk SOS, zlokalizowanie użytkownika, przypominanie o zażyciu leków i zarządzenie lekami, stałe monitorowanie pracy serca i temperatury, ustawienie dziennych aktywności ale także posiadają wiele innych możliwości wykorzystywanych w procesie opieki nad osoby chorymi na demencję, Alzheimera, w trakcie terapii kardiologicznej. 
Wszystkie parametry mierzone przez opaskę są na bieżąco wysyłane na platformę telemedyczną, oraz aplikację, gdzie są analizowane i lekarz bądź opiekun może natychmiastowo zareagować na nieprawidłowości, oraz sytuacje alarmowe. Ponadto, zastosowanie poszczególnych funkcji, jak np. detekcja omdleń, lokalizacja, czy aktywność są coraz częściej wykorzystywane przez firmy celem monitoringu pracowników zawodu podwyższonego ryzyka. W sytuacjach alarmowych jest wysyłany dodatkowy alert na platformę i telefon opiekuna.
Opaska SiDLY Care

Opaska SiDLY Care

Klienci

Spółka posiada klientów indywidualnych i instytucjonalnych z 14 państw Europy, oraz pilotażowe wdrożenia w USA, oraz Japonii. Wśród klientów SiDLY są rodziny seniorów, rodzice dzieci chorych na epilepsję, osoby z problemami kardiologicznymi, ale także Domy Seniora, samorządy, firmy z zawodami podwyższonego ryzyka. Technologia SiDLY zapewnia ogromne poczucie bezpieczeństwa i swobodę funkcjonowania użytkownikom, ale także wpływa na jakość i koszty funkcjonowania jednostek opiekuńczych co potwierdzają nasi klienci.

Jest nam miło zarekomendować system SiDLY Care firmy SiDLY sp.  z o.o. Jako jednostka odpowiedzialna za realizację polityki senioralnej m.st. Warszawy, zdecydowaliśmy się na zastosowanie opasek SiDLY w jednym z warszawskich Domów Pomocy Społecznej. Wyniki wdrożenia są imponujące i motywujące do rozszerzenia dalszej współpracy. Urządzenie SiDLY Care posiada bardzo dobrze dopasowane funkcje do opieki nad seniorami. Pozwala zarówno na monitoring parametrów zdrowotnych, jak i wspiera opiekunów w monitoringu podopiecznych. Wszystkie funkcje opaski zostały efektywnie wykorzystane w opiece nad seniorami. Bardzo zależałoby mi na tym aby w najbliższej przyszłości rozszerzyć funkcje monitoringu poziomu cukru we krwi oraz temperatury ciała.

Tomasz Pactwa, Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych

Wdrożenia w jednostkach opiekuńczych optymalizują koszty funkcjonowania, oraz podnoszą jakość opieki. Pozwalają na efektywne zarządzanie czasem opiekunów, a także zwiększają poczucie bezpieczeństwa pensjonariuszy i skracają czas reakcji na pojawiające się sytuacje alarmowe, jak np. sos.
Opaska SiDLY Care w trakcie rehabilitacji

Opaska SiDLY Care w trakcie rehabilitacji

Geneza powstania

Powstanie projektu SiDLY swój początek bierze w osobistej potrzebie założycielki - Edyty Kocyk. W 2014 roku p. Edyta znalazła się w sytuacji, gdzie pracowała, studiowała na 3 kierunkach, mieszkała 100 km od domu rodzinnego i nie miała możliwości na stałe wspierać mamy w opiece nad babcią. Wówczas poszukując rozwiązań umożliwiających zdalną opiekę okazało się, że urządzenia dostępne rynkowo nie umożliwiają całodobowej, zdalnej opieki i jednocześnie są łatwe w obsłudze i intuicyjne dla seniora. Tak właśnie powstały założenia do produktu SiDLY Care - urządzenie powinno być proste w obsłudze, mobilne, zapewnić poczucie bezpieczeństwa i umożliwić zdalny monitoring parametrów życiowych niezależnie od czasu i miejsca. Edyta Kocyk zgłosiła się ze swoim pomysłem do Michała Pizona, obecnego wspólnika spółki. Razem założyli akademicki startup i zdobywając pierwszych fanów produktu, postanowili działać - tak projekt przeszedł przez etap prototypowania w akademiku Wojskowej Akademii Technicznej, projektowania, certyfikacji medycznej, a następnie wdrożenia rynkowego produktu w 14 państwach.

Sukcesy spółki

Od 2014 roku startup odniósł wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, uzyskując liczne nagrody i uznania w branży medycznej, technologicznej oraz biznesowej. Technologia SiDLY Care została nagrodzona tytułem „Najbardziej Innowacyjnego Produktu Telemedycznego”, „Laur Experta”, czy Grand Prix Medical przyznany przez kapitułę pod przewodnictwem Profesora M. Zembali. Startup otrzymał miano m.in. jednego z 10 najlepszych startupów ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, wyróżnienie Mikroprzedsiębiorcy Roku, oraz Najlepszego startupu kobiecego w konkursie polskoizraelskim, zaś założycielka m.in. tytuł „30 under 30” w Europie przyznany przez redakcję Forbesa. Jednakże, jak twierdzi założycielka, najważniejszą nagrodą są pozytywne opinie i satysfakcja klientów SiDLY. O jakości rozwiązań SiDLY świadczy m.in. wdrożony system zarządzania jakością dla producentów urządzeń medycznych wg. normy PN:EN ISO 13485:2012.

Dalsze kroki

Spółka posiada jasno wyznaczone dalsze plany ekspansji międzynarodowej. Jak mówi współzałożycielka Edyta Kocyk: „ Niewątpliwie SiDLY jako jedna z pierwszych firm w Polsce wyszła tak szeroko z ideą teleopieki wykorzystując technologię medyczną wearable. Rynek teleopieki jest obecnie jedną z najszybciej rozwiających się gałęzi w krajach wysokorozwiniętych. Rocznie ten rynek rośnie w tempie ok. 18%, zaś co 4 sekundy do grona 44 mln osób chorych na demencję dołącza nowa osoba. Bycie liderem w takiej branży jest bardzo zobowiązujące. Niesie nie tylko sukcesy ale również wiele wyzwań. Najważniejszymi celami dla nas jest obecnie dalsze udoskonalanie naszego systemu (tu bardzo dziękujemy naszym klientom za każde sugestie), wyjście z modelem usługowym, oraz ekspansja na rynki strategiczne jakimi są m.in. Niemcy i Wielka Brytania, zaś w przeciągu 5 lat - ZEA. Naszym celem jest dostarczyć najefektywniejszy system teleopieki oparty o technologie wearable, który będzie dostępny dla każdego potrzebującego zdalnego monitoringu: osób z problemami dementywnymi, czy kardiologicznymi, seniorów, zawodów podwyżsoznego ryzyka. Niebawem planujemy wdrożyć nowe algorytmy analityczne i model usługowy na rynku polskim. Aby działać szybciej i efektywniej poszukujemy partnera finansowego, dzięki któremu będziemy mogli realizować nasze dalsze plany i zwiększyć skalę działania. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony www.sidly-care.eu, gdzie można bliżej poznać naszą technologię, oraz do kontaktu z nami.”

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

SiDLY_senior.jpg

image | 2.09 MB

Download
SiDLY_Care_system.jpg

image | 148 KB

Download
SiDLY_rehabilitacja.jpg

image | 39.2 KB

Download

MEDICAL SIMULATION TECHNOLOGIES

Pierwsza na świecie platforma do symulacji medycznych oparta na realistycznym modelu z tomografii komputerowej