SZOPI.PL

SZOPI.PL

Published

Zakupy, które robią się same

Praca, dodatkowe zajęcia, opieka nad dziećmi – statystyczny Polak ma coraz mniej czasu na tak przyziemne, choć ważne czynności jak chociażby robienie zakupów. Z pomocą przychodzi Szopi.pl – platforma on-demand economy, dzięki której artykuły spożywcze trafią do twojego domu nawet w godzinę od zamówienia.
logo_zielone.png
Zakupy internetowe to coś, co doskonale znamy i lubimy. Rynek e-commerce wart jest już blisko 36 miliardów złotych, a eksperci przewidują, że do 2020 roku przekroczy wartość 60 miliardów. Problemem standardowych platform zakupowych jest jednak czas dostawy – zakupy należy planować z wyprzedzeniem, gdyż dostarczenie ich pod nasze drzwi trwa minimum jeden dzień. Tę sytuację rozwiązuje Szopi.pl, skracając ten czas nawet do godziny, dzięki pracy tzw. „szoperów”.

Można to nazwać ”Uberem” dla zakupów spożywczych. Zamówienie klienta jest podejmowane przez szopera, który robi zakupy w sklepie w tej samej dzielnicy miasta i od razu dowozi towar klientowi pod drzwi.

Zbigniew Płuciennik, ekspert Szopi.pl

Wyboru sklepu dokonuje sam klient – na liście sieci, w których możliwe są zakupy poprzez tę platformę znajdują się m.in. Lidl, Biedronka i Rossmann, a także wiele mniejszych, lokalnych sklepów. Możliwe jest także zamówienie zakupów z kilku sklepów jednocześnie.
Szoperzy – tak jak w przypadku Ubera – sami decydują, kiedy zacząć i skończyć swój „dyżur”, ale wielu z nich traktuje robienie zakupów, jako swoją główną działalność zarobkową. Dzięki temu, w Warszawie i Krakowie – miastach, w których działa platforma – zakupy dostępne są niemal „od ręki”. Szoperzy sami dbają także o jakość usługi – wybierając towar o najdłuższym czasie przydatności, najładniejsze owoce i warzywa i kontaktując się z klientem w przypadku braku zamówionego towaru na półce. Wygodne, prawda? Aplikacja funkcjonuje dobrze na smartfonie i desktopie.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

szopi-foto-1.jpg

image | 1.89 MB

Download
szopi-foto-2.jpg

image | 1.86 MB

Download
logo_zielone_biale.png

image | 14.5 KB

Download
logo_zielone.png

image | 11.1 KB

Download

NOA

Niewykrywalne drony NOA Sentinel przełomem na rynku zbierania danych ze środowiska morskiego i nadzieją na lepsze zrozumienie naszej planety.