SKY TRONIC

SKY TRONIC

Published

Systemy sterowania Sky Tronic zwiększą bezpieczeństwo lotów dronów

Sky Tronic opracowała przełomową technologię sterowania dla dronów, opartą na logice rozmytej, Sky Controller FLC, która może zrewolucjonizować branżę bezzałogowego lotnictwa i zastąpić standardowe regulatory PID

Sky Tronic jest spółką spin-off powstałą z udziałem Politechniki Wrocławskiej, naukowców i przedstawicieli biznesu. W technologii FLC (Fuzzy Logic Controller) obiekt sterowany jest w oparciu o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które oceniają i sterują obiektem, podobnie jak ludzki mózg. Innowacyjność i globalny potencjał technologii sterowania lotem FLC dla dronów został doceniony przez ekspertów, którzy przyznali spółce zwycięstwo w konkursie New Economy Heroes.
Sky Controller FLC zapewnia wyższą precyzję sterowania, stabilność i bezpieczeństwo lotów, ponieważ jest odporny na zakłócenia (np. podmuchy wiatru i przenoszenie ładunków). Technologia ta umożliwia wytwarzanie dronów, które znajdą zastosowanie w kluczowych branżach gospodarki, np. w wojsku, policji, straży pożarnej czy służbach bezpieczeństwa i ratownictwa. Spółka pracuje nad stworzeniem drona strażackiego dla partnera, OSP Roczyny i autonomicznego drona do inspekcji termowizyjnych trudnodostępnych miejsc np. wysokich budynków i kominów.
Bezzałogowe śmigłowce trafią do partnera spółki, Grupy Karkonoskiej GOPR i wspierać będą akcje poszukiwawczo-ratownicze osób zaginionych i poszkodowanych czy monitorowanie lawin śnieżnych i dostarczanie sprzętu medycznego. Ratownicy górscy otrzymają bardziej manewrowe platformy latające, które umożliwią usprawnienie ich pracy i zwiększenie bezpieczeństwa wykonywania misji w trudnych warunkach pogodowych w górach, podczas których tradycyjne helikoptery nie zawsze mogą być wykorzystywane.
Sky TronicDronNagroda New Economy Heroes

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

img_1349.jpg

image | 3 MB

Download
dron.jpg

image | 191 KB

Download
new_economy_heroes_sky_tronic.jpg

image | 66.2 KB

Download
sky tronic logo png.png

image | 50.4 KB

Download

RONZO - jedzenie przyszłości

Jedzenie przyszłosci, białko z owadów!