DEEP DOC

DEEP DOC

Published

Umożliwia diagnozowanie i leczenie depresji wszystkim użytkownikom mobilnym na świecie!

Depresja jest wiodącą przyczyną niepełnosprawności. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 350 milionów osób cierpi na depresję w skali światowej, z czego tylko 50% z nich otrzymuje profesjonalną pomoc. Jest to spowodowane nietrafioną diagnozą zaburzenia. Polski startup DeepDoc chce rozwiązać ten problem przy wykorzystaniu uczenia maszynowego, deeplearning’u oraz chatbota.
Szacuje się, że na całym świecie 350 milionów osób, niezależnie od wieku, cierpi na depresję. Choroba, ta jest jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Jest również odpowiedzialna za znaczną część globalnego obciążenia chorobami. W niedawno opublikowanym badaniu Światowej Organizacji Zdrowia szacuje się, że światowa gospodarka traci co roku 1 trylion dolarów z powodu skutków depresji. Więcej informacji na ten temat znajduje się w raporcie DALY oraz artykule na temat zysków ze zwiększenia nakładów na leczenie depresji.
Projekt DeepDoc to rozwiązanie oparte o chatbota zasilanego uczeniem maszynowym oraz sieciami neuronowymi. Nastrój każdego użytkownika jest oceniany, na podstawie analizy jego zdjęć, raz w tygodniu. Bazując na wyniku oceny chatbot wysyła odpowiednie ćwiczenia i materiały. Wśród interwencji chatbota znajdziemy m.in. techniki mindfulness oraz medytacyjne, ćwiczenia z terapii poznawczo-behawioralnej, wideo na temat rozróżniania emocji, myśli i odczuć w ciele.

Jako społeczeństwo wiedziemy bardzo wygodne życie w kontekście tego jak łatwo możemy podróżować, rzeczy i udogodnień, które możemy kupić. Niestety po drodze zaniedbaliśmy swoje zdrowie psychiczne, co jasno pokazują raporty WHO. Misją DeepDoc jest zmniejszenie liczby osób cierpiących na depresję, które nie otrzymują prawidłowych diagnozy i leczenia. Testowaliśmy nasze rozwiązanie na 3000 użytkowników, współpracowaliśmy z psychoterapeutami oraz psychiatrami, aby zapewnić, że nasze rozwiązanie jest rzetelne. W chwili obecnej pilotujemy nasze rozwiązanie w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, a także negocjujemy pierwszy kontrakt z władzami gmin.

Piotr Podlaś pomysłodawca projektu

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

mind.png

image | 4.63 MB

Download
chatbot.png

image | 739 KB

Download
PastedGraphic-4.png

image | 3.32 KB

Download

SELFIKON - show yourself!

Selfie is the most personal photo – you are always part of it!