StethoMe™. Mój domowy stetoskop.

StethoMe™. Mój domowy stetoskop.

Published

Mamy sposób na kontrole zdrowia Twojego dziecka.

Kaszel, katar, gorączka... Czy to już czas na lekarza, czy jeszcze nie? Znasz to pytanie.
Korzystając ze StethoMe™, Twoje wątpliwosci zostaną szybko rozwiane. Zbadaj dziecko bez wychodzenia z domu i wyślij dane do lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. StethoMe™ to pierwsze tak precyzyjne urządzenie medyczne do codziennego użytku, służące do kontroli stanu zdrowia układu oddechowego i pomiaru temperatury ciała.

Ty badasz. StethoMe™ analizuje. Lekarz decyduje.

StethoMe™ - Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców.

StethoMe™ nie jest kolejnym gadżetem, ale specjalistycznym urządzeniem medycznym: to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków

Wojciech Radomski (CEO)

StethoMe™_side2.pngStethoMe™_pack.png
Bezprzewodowy stetoskop umożliwi samodzielne i precyzyjne badanie w domowym zaciszu. Wystarczy przyłożyć urządzenie w punktach wskazanych na ekranie telefonu, resztę zrobi już StethoMe™. Bezdotykowy termometr zmierzy temperaturę szybko, dokładnie i bezszelestnie, nawet gdy dziecko śpi. Jeśli pojawią się niepokojące sygnały w układzie oddechowym inteligentny StethoMe™ wyposażony w specjalistyczne algorytmy natychmiast to zasygnalizuje. Zarejestrowane dźwięki i pomiary temperatury stworzą historię choroby i w każdej chwili będą mogły zostać wysłane do wybranego lekarza. Za pomocą StethoMe™ rodzice mogą monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego takie jak astma. Urządzenie zarejestruje czas i określi częstotliwość występowania patologicznych dźwięków, umożliwiając precyzyjną obserwację postępów leczenia i reakcji na podawane leki.

Dzięki StethoMe™ rodzić będzie mógł zawsze sprawdzić stan zdrowia swojego dziecka i zdalnie skonsultować wyniki z wybranym lekarzem, to nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem

dr Honorata Hafke-Dys
(co-fouder i mama dwójki dzieci)

Rozwiązanie jest testowane przez środowisko lekarskie, które bardzo pozytywnie ocenia jakość dźwięku uzyskiwanego przez stetoskop StethoMe™.

Zespół StethoMe, fachowcy w swojej dziedzinie, stworzyli z wielką skrupulatnością i pasją urządzenie mogące ułatwić
życie rodzicom chorujących dzieci. Zabrali się do tego profesjonalnie, dopracowując każdy szczegół i... udało się -
pozornie małe urządzenie z dużymi możliwościami.

Paweł Małecki (lekarz pediatra)

Dotychczasowe osiągnięcia:

– Hardware Massive conference, 1 miejsce - najlepszy startup w Europie, 2017
– Bringing tech&science closer to people - finaliści, 2017
– Polish Intelligent Development Award - nominacja, 2017
– MIT Enterprise Forum Acceleration Program - certyfikat, 2016
– Nokia Innovation Challenge - półfinaliści, 2016
– Philips Innovation Challenge - Champion Award, 2016
W projekt uwierzyli inwestorzy: SpeedUp Group oraz firma Programa.pl, dzięki którym firma od stycznia 2016 roku może realizować swoją wizję. Projekt od stycznia 2017 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki tym środkom zespół będzie kontynuował pracę nad rozwojem unikalnych w skali globalnej algorytmów opartych na sztucznej inteligencji, które zmierzą i natychmiast zasygnalizują pojawienie się nieprawidłowych dźwięków w układzie oddechowym

Wspierają nas naukowo:

- Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
- Instytut Akustyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Naszym głównym ekspertem medycznym jest prof. dr hab. n. med. Anna Bręborowicz - Kierownik Kliniki Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej Szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Wspólnie tworzymy nowe standardy w dziedzinie osłuchiwania, pracując nad ujednoliconą klasyfikacją dźwięków osłuchowych.

Obecnie poszukujemy inwestorów, którzy wesprą proces produkcyjny urządzenia, które jest w tej chwili na etapie prototypu gotowego do produkcji. Planowane pojawienie się urządzenie na rynku to pierwsza połowa 2018.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

StethoMe™_side2.png

image | 1.57 MB

Download
StethoMe™_mom3.jpg

image | 2.38 MB

Download
StethoMe™_pack.png

image | 502 KB

Download
Key Visual_Stethome™_pl.pdf

pdf | 706 KB

Download

WELLAPHY

Profesjonalny masaż w Twoim domu